Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy niemal ⅓ naszego życia, dlatego też właściwy wystrój jej wnętrza ma wpływ na nasz nastrój - a co za tym idzie - kondycję psychiczną i fizyczną. Stare polskie przysłowie “jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” dotyczy nie tylko samego posłania ale i atmosfery pomieszczenia, w którym przebywamy.

Dobre łóżko to nie wszystko

Wygodny, sprężysty materac i miękka, pachnąca pościel to sprzyjający warunek naszego snu. Jednak najwygodniejsze łóżko umieszczone w pokoju, w którym panuje kolorystyczny nieład i przypadkowy dobór elementów wystroju, nie spełni do końca swojej funkcji wypoczynkowej i zaburzy harmonię naszej oazy intymności. Jak sprawić, żeby nasza sypialnia była miejscem kojarzącym się z relaksem i pozytywną atmosferą?

Fototapety na ścianę

Dobrym sposobem na aranżację sypialni i wprowadzenie do niej korzystnej aury jest położenie na ścianę fototapety z szerokiej oferty dostępnych wzorów, w zależności od osobistych preferencji użytkowników i dostosowując swój wybór do charakteru pomieszczenia. Bogaty asortyment - od prostych i surowych motywów drewna lub kamienia, poprzez abstrakcyjne grafiki a na pejzażach skończywszy, pozwala na dobór odpowiedniego wariantu dopasowanego do naszej wrażliwości estetycznej.

Sypialnia dla dorosłych

Do sypialni dla dorosłych dobieramy tapetę w zależności od naszego charakteru i temperamentu. Nie jest to miejsce przeznaczone jedynie na sen, ale to również przystań naszych międzyludzkich relacji i i intymnych uniesień. Warto wybrać motyw, który pobudza w nas pozytywne wrażenia i wprowadza przyjazną atmosferę. Nieagresywne tła i desenie lub motywy dla osób szukających wyciszenia i spokoju. Barwne fotografie pejzaży z różnych stron świata dla marzycieli i miłośników natury. Oryginalne abstrakcje, motywy miast czy współczesne graffiti dla osób lubiących nietuzinkowe akcenty wystroju. Podczas dokonywania selekcji, warto wziąć pod uwagę, że naścienny motyw będzie towarzyszył nam w miejscu wypoczynku przez dłuższy czas.

Sypialnia dla dzieci

Dobierając tapetę do sypialni dziecka, bierzemy pod uwagę jego wiek i zainteresowania. Korzystnie jest zaangażować dziecko w proces wyszukiwania właściwego tematu, biorąc przy tym pod uwagę praktyczne aspekty ostatecznej decyzji. Dziecko kierując się pierwszym pozytywnym wrażeniem, może dokonać wyboru męczącej wzrok, jaskrawej grafiki niekoniecznie pasującej do miejsca noclegu. Umiejętność kompromisu w relacji rodzic dziecko w tym przypadku bardzo się przydaje. Maluchom można zaproponować malowniczy wybór grafik z kategorii fantasy. Do sypialni starszych dzieci świetnie nadają się fototapety z kategorii napisy lub trójwymiarowe, przestrzenne motywy. Warto do sypialni dokonać wyboru grafiki zbalansowanej ale i koniecznie atrakcyjnej dla dziecka.

Właściwości fototapet flizelinowych

Fototapety flizelinowe odznaczają się dużą wytrzymałością na wszelkiego rodzaju zarysowania. Doskonale układają się na klejonej powierzchni, niwelując drobne zniekształcenia i nierówności. Tworzą ocieplającą, izolacyjną warstwę, jednocześnie pozwalając ścianie na swobodne “oddychanie”, co chroni przed efektem zagrzybienia. Ze względu na wodoodporność nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia w mieszkaniu i w razie potrzeby możemy usunąć powstałe na nich zabrudzenia ciepłą wodą. Wysoka rozdzielczość druku nadaje obrazom bardzo dobrą jakość i ostrość naściennych motywów. Wszystkie fototapety flizelinowe oferowane w sklepie daktyle.net posiadają europejskie atesty bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska.